There are no translations available.

Gayrimenkul Sektörü Üzerindeki Bulutlar Dağılıyor

Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş., Ekonomi ve Gayrimenkul Raporu’nu yayınladı.

Ocak 2010 itibariye yayınlanan raporda gayrimenkul sektörünün 2009 yılı içindeki durumu ayrıntılı olarak ele alındı ve gayrimenkul dışındaki diğer ekonomik etkinliklerin yıl içindeki seyri değerlendirildi. Konuyla ilgili bilgi veren Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz, raporun 2010 yılına ilişkin beklentilere de ayrıntılı olarak değindiğini belirtti.

Ebru Öz, bu raporu hazırlamalarındaki amacın geçmişi değerlendirip gelecek hakkında sağlıklı kararlar verebilmek, uzman oldukları gayrimenkul sektörüne ışık tutabilmek olduğunu ifade etti. Raporun Lal Değerleme’nin alanında uzman çalışanları tarafından hazırlandığını ifade eden Ebru Öz’e göre hazırladıkları bu çalışma ekonomi alanında çalışan pek çok kişi ve kurum için yararlı olacak niteliktedir.

Raporda ithalat, ihracat, istihdam ve enflasyon rakamları, turizm gelirleri gibi ekonomik etkinlikleri ve ağırlıklı olarak gayrimenkul alanını ele aldıklarını belirten Ebru Öz’e göre 2010 yılı gayrimenkul alanı ve genel ekonomik durum itibariyle daha iyi bir yıl olacak. İstihdam sorunu dışında genel olarak olumlu bir tavır sergileyen rapor özel bir tasarımla hazırlanarak 68 sayfalık kitap haline getirildi. Çok sayıda grafik, tablo ve fotoğrafla işlendi. Ebru Öz, kitabın tamamının, WORD ve PDF formatlarında www.laldegerleme.com.tr sitesi Basın Odası menüsünden indirilebileceğini belirtti. Ayrıca This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ’a başvurulması durumunda raporun basılmış nüshasının herhangi bir bedel talep etmeden adrese gönderileceğini ifade etti.

2009’un Kara Bulutları 2010’da Dağılıyor
Genel olarak 2009 ekonomisinin durağan bir döneme girdiğini belirten rapor, 2010 yılında ise başta gayrimenkul sektörü olmak üzere pek çok alanda kara bulutların dağılacağını belirtiyor. 2010 yılında İstanbul, Ankara gibi Büyükşehirlerde bitmekte olan konut projeleri, AVM, rezidans, otel inşaatları, TOKİ inşaatları ve yeniden dönüşüm projeleri nedeniyle gayrimenkul sektöründe hareketlilik yaşanacak.

Raporda yeralan konu başlıklarından bazıları:

  • İstanbul’da Değerlenen Bölgeler,
  • İstanbul’da 3. Köprü ve Marmaray Projesi Yeni Değerler Yarattı,
  • TOKİ Projeleri Çoğalıyor,
  • Yeni Yaşam Alanları İnşa Ediliyor,
  • Rezidans ve Kaliteli Yaşam Sunan Konut Projeleri Artıyor,
  • Ankara’da AVM’ler ve Yeni Yaşam Alanları Dikkat Çekiyor,
  • Yurt Dışındaki Gayrimenkul Piyasası,
  • İstanbul ve Ankara’daki Otel Piyasası,
  • İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Konya ve Kayseri Gayrimenkul Piyasası.

Ekonomi ve Gayrimenkul Raporu 2010

WORD : Lal Değerleme Ekonomi ve Gayrimenkul Raporu 2010.doc

PDF : Lal Değerleme Ekonomi ve Gayrimenkul Raporu 2010.pdf

 

Son Haber

You Are Here  : Ana Sayfa Press Room News Ekonomi ve Gayrimenkul Raporu 2010 Yayınlandı..