Eğitim Birimi Değerleme Seminerlerine Katılanlar Sertifikalarını aldı
There are no translations available.


Eğitim Birimi Değerleme Seminerlerine Katılanlar Sertifikalarını aldı.

BDDK 17 Aralık 2010 tarihinde yayınladığı karar ile bankalara BDDK ve SPK lisanslı değerleme şirketleriyle çalışma zorunluluğu getirdi. Bu karar sonucunda değerleme sektöründeki iş yoğunluğunun birkaç kat artması bekleniyor.

Eğitim Birimi, değerleme sektörünün en önemli sorunlarından biri olan deneyimli ve nitekli personel eksikliğinin giderilmesine yönelik seminerlere başladı.

Eğitim Birimi Kurucusu ve Lal Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz “Değerleme sektöründe uzun zamandır hissedilen nitelikli personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik Eğitim Birimi hazırlıklarımız son bir yıldan bu yana sürüyordu. Tabii ki BDDK’nın son kararı Seminerlerimize olan talebi çok çok artırırdı. Seminerler programlarımızda her düzeyde eğitimler vermeyi planlıyoruz. İlerleyen günlerde Eski Eser Değerlemesi, Otel Değerlemesi ve Endüstriyel Tesis Değerlemesi gibi daha özel uzmanlık düzeylerinde de seminerlerimiz olacak” şeklinde konuştu.

Eğitim Birimi tarafından düzenlenen  eğitim seminerleri ile sektörün ihtiyaç duyduğu nitekli personel yetiştirilecek. Eğitim Birimi’nin ilk semineri 10 Ocak'ta Ankara Limak Ambassadore Otel'de başladı. Beş gün süren  seminerde uzmanlar, değerleme işi ve sektörle ilgili konularda eğitimler verdi. Alanında deneyimli şehir planlama uzmanları, mimarlar, Bayırdırlık ve İskan Bakanlığı müsteşarları ve inşaat mühendislerinden oluşan eğitimci kadrosu 5 gün boyunca sektörün ve mesleğin inceliklerini anlattı.

Teorik eğitimlerin yanı sıra, uygulamalı çalışmaların da yapıldığı seminerde " Gayrimnenkul Değerlemeye Giriş", Tapu Mevzuatı, Para ve Sermaye Piyasaları ile Mortgage Sisteminin Genel Esasları, Değerleme Teknikleri, Kadastro Uygulamaları, Gayrimenkul Değerleme İşleminin Yapılması ve Raporlaması gibi konularda eğitimler verildi.

Seminer bu teorik bilgilerin yanı sıra saha çalışmasında örnek raporlama yapılması, rapor tanzimi gibi uygulama eğitimlerini de kapsadı. Eğitime katılanlar, seminer eğitiminin üçüncü gününde "Mesleğin Duayenleri ile Sohbet" bölümünde deneyimli değerleme uzmanları ile tanışma fırsatı buldu. Katılımcılara seminer eğitimi sonunda "katılım belgesi" verilidi.

Seminerler devam edecek. Seminer programları sitemizde yayınlanacaktır. 

Son Haber

You Are Here  : Ana Sayfa Press Room News Eğitim Birimi Değerleme Seminerlerine Katılanlar Sertifikalarını aldı