Tapu Mevzuatına Giriş Eğitimi
There are no translations available.

19 Ocak 2013 · 14.00-18.00

Swissotel Ankara

EĞİTİM BİRİMİ

 

Gürsel Öcal Dörtgöz (Tapu ve Kadastro Başmüfettişi)

 

EĞİTİM BİRİMİ Hakkında

 

Gayrimenkul Değerleme sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda eğitim ve seminerler düzenlemek amacıyla kurulmuş olan “Eğitim Birimi”, gayrimenkul ve gayrimenkul değerleme sektörlerindeki deneyimli eleman eksiğini gidermek, sektöre nitelikli personel yetiştirmek ve sektörle ilişkili diğer kişi, kurum ve kuruluşları bilgilendirmek hedefleri doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır.

 

Her biri alanında uzman eğitmenleri ile eğitim ve seminerler düzenleyen Eğitim Birimi, sektördeki deneyimli personel açığının giderilmesine katkı sağlamakta, gayrimenkul ve gayrimenkul değerleme sektörlerindeki ve bu sektörlerle ilişkili  tüm aktörleri bilgilendirerek, gerek teorik eğitimleri, gerek uygulamalı eğitimleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Eğitmen Hakkında

 

1967 yılında Adana’da doğan Gürsel Öcal Dörtgöz, 1988 yılında İzmir Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Avukatlık stajından sonra Tapu ve Kadastro Müfettişi olarak göreve başlamış ve halen Başmüfettiş olarak görevini sürdürmektedir. 1990 yılında Malezya Hükümetinden kazandığı burs ile Malaysia Penilian Negara Enstitüsünde, International Property Valuation (Uluslar arası Gayrimenkul Değerleme) konusunda eğitim görerek, belge almıştır. Mülkiyet Dergisi Yazı İşleri Müdürü olarak da görev yapan ve Hukuk ve tapu sicili alanlarında yayımlanmış pek çok kitabı bulunan G. Öcal Dörtgöz’ün muhtelif dergi ve gazetelerde yayımlanmış 50’nin üzerinde makalesi mevcuttur.

 

Eğitimin Amacı

 

Ülkemizdeki arazi miktarı değişmemesine rağmen nüfusumuz sürekli artış göstermektedir. Bu durum Tapu sicil müdürlüklerince düzenlenen tapu kütüğü ve kat mülkiyeti tapu kütüğü i