Gayrimenkul Profesyonellerine Tapu Eğitimi
There are no translations available.GAYRİMENKUL PROFESYONELLERİNE TAPU EĞİTİMİ

Eğitim Birimi tarafından düzenlenen   “Tapu Mevzuatına Giriş” eğitimi, sektör temsilcilerinin katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi.

Gayrimenkul Değerleme sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, deneyimli eleman eksiğini gidermek, sektöre nitelikli personel yetiştirmek ve sektörle ilişkili diğer kişi, kurum ve kuruluşları bilgilendirmek amacıyla kurulmuş olan “Eğitim Birimi”,  eğitimlerine devam ediyor.

 

Bu çerçevede gerçekleştirilen “Tapu Mevzuatına Giriş Eğitimi”; Gayrimenkul Değerleme Şirketleri, Emlak Danışmanlık Şirketleri, Hukuk Büroları, Üniversite, Vakıf, Özel Şirket, Holding temsilcileri ve bağımsız değerleme uzmanlarının katılımı ile Swissotel Ankara’da gerçekleştirildi.

 

Tapu ve Kadastro Başmüfettişi Gürsel Öcal Dörtgöz tarafından verilen ve Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, içeriği titizlikle oluşturulan eğitimde; Genel Olarak Tapu Sicili,  Tapu Sicillerini İnceleme Yöntemleri,  Önemli Takyidatlar, Şerh ve Beyanlar, Önemli İrtifak Hakları,  Rehin Hakları, Kat İrtifakı, Kat Mülkiyeti konuları ve alt başlıkları hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Eğitimin sonundaki soru-cevap bölümünde, katılımcılar merak ettikleri soruları doğrudan konunun uzmanına iletip cevap alma imkanı buldular. Gerçekleştirilen eğitimin kendileri için son derece faydalı olduğu konusunda hem fikir olan katılımcılar, Eğitim Birimi tarafından düzenlenen bu eğitimlerin sektör mensuplarının bilgilendirilmesi sürecinde çok önemli olduğunu ve eğitimlerin devamlı olması gerektiğini belirttiler.

 

Son Haber

You Are Here  : Ana Sayfa Training Unit Eğitimlerimiz Gayrimenkul Profesyonellerine Tapu Eğitimi