Ankara Gayrimenkul Yatırımlarında İlkler Yaşanıyor - Tellal, Kasım 2013

Ankara’da geliştirilen projeler ile uzun zamandır hareketli olan gayrimenkul sektörü, 2013 yılında da hız kesmedi. Kentsel dönüşüm, konut, AVM projelerinden bazıları kapasite, konsept ve mimari özellikleri ile sınıflarında ilk olma özelliğine sahip.

Son yıllarda Başkent Ankara’da gayrimenkul sektörü açısından oldukça önemli projeler gerçekleştiriliyor. Büyük ölçekli kentsel dönüşüm projelerine ek olarak birbiri ardına gerçekleştirilen konut, AVM, otel, ofis,  plaza projeleri ve kamu yatırımları ile büyük bir şantiyeyi andıran Ankara’da, neredeyse her gün yeni bir projenin duyurusu ya da temel atma töreni yapılıyor. Tüm bu hareketlilik içerisinde gerçekleştirilen projelerden bir bölümü boyutları ve mimari özellikleri ile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

Kentsel Dönüşümle Gelen İlkler

Gerçekleştirilen ve inşaat sürecinde olan Kentsel dönüşüm projeleri ile çehresi değişmeye başlayan Başkentte, gerçekleştirilen 200’ü aşkın dönüşüm projesi ile 73.000’den fazla yeni konut inşa edildi. Bu projelerden Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan otoyol tüneli, Türkiye’nin ilk otoyol tüneli olma özelliğini taşıyor. Yine aynı proje bünyesinde Türkiye'nin en uzun alttan ısıtmalı yolu ve en uzun açıklıklı kemer viyadükü de inşa edildi.

Çevreci Konut Projeleri Revaçta

Gayrimenkul geliştiriciler tarafından hazırlanan 70’e yakın lüks konut projesinin inşaatı sürerken, bu projelerden bir bölümü gerek boyut gerek konsept anlayışı ile daha önce Türkiye’de benzeri inşa edilmemiş projeler olarak lanse ediliyor. Son dönemdeki birçok proje gibi Ankara’daki projeler de konut olmanın ötesinde, sundukları sosyal yaşam alanları ile yaşam standardını yüksek tutuyorlar.  Yeni konut projeleri için Beytepe, Bağlıca, İncek, Çayyolu, Eryaman gibi şehir merkezi dışındaki bölgeler tercih edilirken, projelerin büyük bölümü çevre dostu tasarımları ile dikkat çekiyor. Çevre ile dost orman, göl gibi doğal unsurlara yakın ya da kendi orman ve göllerini yaratan projeler oldukça revaçta. Bunlardan çevre dostu çözümleriyle yeşil bina konseptini hayata geçiren Paladyum Beytepe, Başkent’in ilk çevreci konut projesi olarak satışa sunuldu. Proje tamamlandığında çevre aydınlatması güneş enerjisi kullanılarak, bahçe sulamaları ise atık suların arıtılmasıyla yapılacak..

AVM Oranında İstanbul’u Geçti

Son dönemde inşaatı bitenlerle birlikte toplam 38 adet AVM’ye sahip  olan Ankara, nüfusa oranlandığında kişi başına düşen AVM alanı açısından İstanbul’u geçmiş bulunuyor. AVM sayısı İstanbul’dan düşük olmasına rağmen, nüfusa oranlandığında Ankara’da kişi başına düşen AVM alanı, İstanbul’dan daha fazla. Konut, ofis ve AVM konseptlerini bir arada bulundurması ile Türkiye’nin ilk karma kullanım projesi olarak lanse  edilen 19 bin 590 m2 arsa üzerine inşa edilen Next Level ve 26.000 m2 arsa üzerinde AVM ve ofisten oluşan Taurus Ankara projeleri Ankara’da faaliyete geçen son AVM projeleri oldu.

İstanbul Yolu üzerinde 300.000 m2’lik inşaat alanında yapımı süren Nata Delta projesi, çatısına özel bir sistemle kurulacak 130 m’lik kayak pisti ile ziyaretçilerine 365 gün kayak yapma imkanı sunmayı taahhüt ediyor. Bu anlamda Türkiye’de bir ilk olacak olan proje kapsamında ayrıca 500 adet de konut yapılması planlanıyor.  Oran’da inşaatı süren One Tower konut ve AVM Projesi, yeşil bina değerlendirme sistemi sertifikası alma yolunda çalışma yapıyor. Ankara’nın ilk Leed Gold Sertifikası için çalışmaların yürütüldüğü One Tower Projesinde inşaattan çıkan araçların teker temizliğinden, dönüştürülebilir malzemelerin ayrıştırılmasına kadar çok sayıda detay büyük bir ekip tarafından titizlikle takip ediliyor.

İş Merkezi Projeleri Değer Katıyor

Son yıllarda Ankara’nın farklı konumlarında faaliyete başlayan iş merkezi ve plaza projelerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Daha çok Söğütözü bölgesi ile  Eskişehir Yolu ve Konya Yolu üzerindeki arsaların tercih edildiği projelerde ağırlıklı olarak iş  merkezi ve AVM konseptlerine sahip karma projeler gerçekleştiriliyor. Bu bölgelerde geçmiş  dönemde faaliyete geçen Armada, Farilya, Via Tower, Ak Plaza, Ambrosia   Plaza, Tepe Prime Plaza, Ulusoy Plaza gibi projelerin  yanında  yeni  iddialı projeler hazırlanmaya devam ediyor.

İş merkezi proje yatırımları için Söğütözü  bölgesi  popülerliğini  koruyor. Söğütözü bölgesinde yakın zamanda inşaatları tamamlanan 33 Katlı iki kule ve kuleleri birbirine bağlayan bir bloktan oluşan Via Twins ve toplam kapalı inşaat alanı 55.000 m² olan Platin Tower projelerinin satışları sürüyor. Bu bölgede Tepe İnşaat tarafından  yapımına  başlanan ve 20 bin 300 m2 inşaat  alanına sahip Dolphin Söğütözü Ofis Binası projesi ve 7.590 m2 arsada inşaatı süren Besa Kule iş merkezi projelerinin inşaatları da devam ediyor.

Bir anlamda Söğütözü bölgesinin devamı niteliğinde olan Eskişehir Yolu’nda yeni iş merkezi projeleri yapılmaya devam ediliyor. Türkerler İnşaat tarafından rekor bir teklif ile TOKİ’den alınan Eskişehir Yolu üzerindeki 40 Bin m2’lik arsada, inşaat çalışmalarına başlanan Mahall Türker Projesi; ofis, konut ve AVM konseptlerine ek olarak otel ve kültürel tesisler gibi unsurları da bünyesinde bulundurmayı planlanıyor.

Aynı bölgede Mahall Türker Projesi ile birlikte Leed Sertifikası almaya aday Via Green isimli bir başka iş merkezi projesi daha yükseliyor.  İş merkezi konsepti ile hizmet veren Tepe Prime Plaza, Mahall Türker ve 86 Bin m2’lik arsa üzerine planlanan Nata Alfa İş Kuleleri projeleri ile Kamu Kurumları ve özellikle Bakanlıklara ait hizmet binalarının yoğunlaştığı Eskişehir Yolu üzerindeki Lodumlu bölgesinin daha da popüler olması kaçınılmaz görünüyor.

İş merkezi projelerinin yoğunlaştığı bir diğer bölge olan Konya Yolu üzerinde, 45.050 m2 inşaat alanına sahip olan ve 27 katta, yaklaşık 18.550 m2 ofis ve 9886 m2 mağaza alanı bulunan The Paragon’un inşaatı tamamlandı. Aynı bölgedeki toplam inşaat alanı 70 bin m2 olan Ege Plaza ile Çetin Emeç Bulvarı üzerinde hayata geçirilen Protokol Ankara projelerinin yakın dönemde bitirilmesi bekleniyor.

Sağlık Kenti Ankara

Sağlık bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ve inşaat aşamasında  olan 6 sağlık tesisi  projesi içerisinde   ikisi ön plana çıkıyor. Sağlık Bakanlığı’nın kamu-özel ortaklığıyla yapmayı planladığı 15  şehir hastanesinin  ikisi Ankara’da olacak. 1.400.000 m2 toplam yerleşim  alanı  üzerine kurulacak olan  Etlik  Entegre Sağlık  Kompleksi ve 1.200.000 m2 arsa üzerine dokuz dal hastanesini içerecek şekilde inşa edilecek olan Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, kapasite ve boyutları ile dikkat çekiyor. Sağlık Bilimleri, Kongre Merkezleri ve Ticari Alanlar, Yüksek Teknoloji Merkezi ve ARGE Merkezi gibi birimleri bünyesinde barındıracak olan Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, 50 Bin kişilik kapasitesi ile Avrupa ve dünyada hazırlanmış olan en son ve en büyük hastane projesi olma iddiasına sahip.

Başkent Ankara ve ilçelerinde mevcut 40 Devlet Hastanesi,  33 Özel Hastane, 10 Üniversite Hastanesi ve 4 tane de Askeri Hastane ile verilmekte olan sağlık hizmetleri, yeni yapılacak olan sağlık yatırımları ile potansiyelini daha da artıracak. Toplam 7 bin 200’ün üzerinde yatak kapasitesine sahip olan Bilkent ve Etlik Entegre Sağlık Kampüsleri, Ankara’yı ülkenin dört bir yanından gelecek vatandaşlara hizmet veren bir sağlık kenti haline getirecek.

En Büyük Kubbeli Camii

Yine Eskişehir Yolu üzerinde Diyanet İşleri Vakfı tarafından yaptırılan ve geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan 5 bin kişi kapasiteli Ahmet Hamdi Akseki Camii de Türkiye’nin en büyük kubbe çapına sahip olma özelliği taşıyor.

Gerek kamu  gerek  özel  sektör tarafından Ankara’da gerçekleştirilmekte olan  Konut, AVM ve iş merkezi  projelerinde uygulanan farklı konsept ve tasarımların, ilerleyen dönemde yapılacak olan yatırımlara ilham   vermekle kalmayıp,  çıtayı yükselttiğini de söyleyebiliriz. Bu noktada yakın dönemde gündeme gelecek  olan  yeni projelerin, en az planlanmış olanlar kadar iddialı olmalarını ve ilklere  imza  atmalarını  beklemek yanlış olmaz.

 

Son Haber • proestate17 odul toreni


  LAL DEĞERLEME PROESTATE 2017’DE 

   Yurt içi ve yurt dışındaki Gayrimenkul konulu fuarları yakından takip eden Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş., Rusya’da gerçekleştirilen PROESTATE Uluslararası Emlak ve Yatırım Forumu’na katıldı. 

   

  Küresel anlamda sektörel gelişmeleri takip eden ve bu çerçevede yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara katılan Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş., Rusya’nın Moskova şehrinde gerçekleştirilen ve son yıllarda gayrimenkul sektörü öncülerinin ajandalarında önemli bir etkinlik haline gelen PROESTATE 2017’de bu yıl da yerini aldı.

  KTürkiye’nin Onur Konuğu olduğu PROESTATE 2017’ye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Büyükelçilik yetkilileri, İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türk yatırımcılar da yoğun ilgi gösterdiler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığını Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve heyeti temsil etti. Fuar alanında İTO tarafından kurulan standı ziyaret eden ve programları takip eden Mehmet Ceylan, Rusya Federasyonu Konut ve Kamu Destekleri Bakanı Mikhail Men ve Yardımcısı Stasishin Nikita Evgenievich ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ikili görüşmede Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilere çok önem verdiklerinin altını çizen Bakan Yardımcısı Ceylan, yaklaşık 100'e yakın Türk müteahhidinin Rusya'da önemli işler yaptığını ve bundan sonra da yapılacak projelere talip olduklarını belirtti. Görüşmede Rus Bakanın, Türk müteahhitlerin çabukluğunu ve kalitesini övdüğünü ve bunun ile gurur duyduğunu da belirten Ceylan, Rusya tarafının Türk inşaatçıları yeni Moskova'nın inşasında görmek istediklerini dile getirdiklerini kaydetti.

  22 farklı ülkeden katılımcıya ev sahipliği yapan PROESTATE’in konferans programında, üst düzeyde 200 uluslararası konuşmacının deneyimlerini ve fikirlerini paylaştığı yaklaşık 40 adet etkinliğe yer verildi. Fuarda Lal Değerleme A.Ş.’yi, Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz, Genel Müdürü Eda Öz ve Eğitim Müdürü Osman Yüksel temsil etti. Fuarı düzenleyen kuruluş tarafından, Lal Değerleme A.Ş.’ye katılım ve katkılarından dolayı bir teşekkür belgesi verildi.

  Fuar programı kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde de, Lal Değerleme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz’e, iki ülke gayrimenkul sektörü temsilcilerinin PROESTATE kapsamında bir araya gelmesi konusundaki katkılarından dolayı bir plaket verildi. Rusya’nın, yakın coğrafyada olması ve büyük inşaat projelerinin gerçekleştirilmesi açısından Türkiye için önemli bir potansiyel olduğuna dikkat çeken Ebru Öz, kurulacak doğru bağlantılar ile bu potansiyelin kullanılabileceğini ve bu durumdan her iki ülkenin de karlı çıkacağını, bu nedenle de ilişkilerin geliştirilmesi adına yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu belirtti. 

    • gazi degerleme semineri


  GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE DEĞERLEME SEMİNERİ 

   Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş., Gazi Üniversitesi’nde düzenlediği seminer ile öğrencilere gayrimenkul değerleme sektörü ve kariyer imkanları hakkında bilgiler verdi.  

   

  Sektörü bilgilendirme misyonu ile çeşitli etkinlikler düzenlemeyi öncelikleri arasında tutan Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş.; üniversite öğrencilerine yönelik yeni bir seminere imza attı. Daha önce Ankara Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETU) ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde benzer bilgilendirici faaliyetler düzenleyen Lal Değerleme A.Ş., bu kez Gazi Üniversitesi’nde bir seminer gerçekleştirdi.

  Gazi Üniversitesi “İnşaat Topluluğu” tarafından organize edilen Teknoloji Fakültesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş. Eğitim Bölüm Müdürü Osman Yüksel, gayrimenkul değerleme sektörü ve bu sektördeki kariyer imkanları hakkında bir sunum yaptı. Sunumda; ana hatlarıyla “Değerleme nedir?, Nerelerde kullanılır?, Türkiye’de değerleme sektörünün durumu” konularında bilgiler verilirken, sektöre giriş yapmak isteyen adayların nasıl değerleme uzmanı olabileceklerine de değinildi.

  Seminere katılan öğrencilerin, kariyer planlamalarını mezuniyet öncesinde yapmalarının çok önemli olduğunu ve bu nedenle şimdiden gelecek planlarını yapmaya başlamalarını öğütleyen Osman Yüksel’e, “İnşaat Topluluğu” üyeleri tarafından bir plaket takdim edildi. 

    • mpm17


  LAL DEĞERLEME MIPIM 2017’DE 

   Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş. dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarı olan ve sektörün öncülerini bir araya getiren MIPIM 2017’de açtığı stant ile yerini aldı. 

   

  Fransa'nın Cannes kentinde 1989 yılından bu yana düzenlenen “MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı”, her yıl olduğu gibi bu yıl da gayrimenkul sektörüne yön veren şirketlerin katılımı ile gerçekleşiyor. MIPIM’e katılıp stant açan şirketler arasında yer alan Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş., bu yıl da uluslar arası platformda Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşıyor.

  Gayrimenkul değerleme sektörünün öncülerinden olan ve “Gerçek Değerin Teminatı” olma hedefi ile faaliyetlerine devam eden Lal Değerleme A.Ş, MIPIM 2017’de sektör temsilcileri ile bir araya gelmeyi amaçlıyor. Uzun yıllardır MIPIM’e katıldıklarını ve çok verimli görüşmeler yaptıklarını belirten Lal Değerleme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz, son üç yıldır da açtıkları stant ile MIPIM’in daimi katılımcılarından biri olduklarını söyledi. MIPIM kapsamında 4 gün boyunca 90 ülkeden, 20 binin üzerinde profesyonelin bir araya geldiğini belirten Ebru Öz, MIPIM’e katılmanın şirketin yurt dışı hedeflerine ulaşması açısından önemli olduğunu ifade etti. Bu yıl kuruluşlarının 20. yılını kutladıklarını ve sektörde önemli bir deneyime sahip olduklarını vurgulayan Ebru Öz, “Tüm sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de deneyim çok önemli. Sahip olduğumuz deneyim ve bilgi birikimimiz ile yurt içinde ve yurt dışında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sektörel gelişmeleri yakından takip ediyor, faaliyetlerimize bu doğrultuda yön veriyoruz. Gelişime daima açığız. Son yıllarda kentsel dönüşüm alanında da büyük projelere imza attık. Daha çok çalışarak daha büyük projelere imza atmayı hedefliyoruz.” dedi. MIPIM kapsamında birçok firma ile görüşmeler yapma imkanı bulduklarını söyleyen Lal Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Eda Öz ise, bu yıl da ortak projeler geliştirmek adına görüşmeler yapacaklarını ve bu görüşmelerden olumlu sonuçlar elde etmeyi hedeflediklerini belirtti.

  Geçmiş MIPIM’lerde olduğu gibi E68 numaralı stantta misafirlerini ağırlayan Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş.’yi, Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz, Genel Müdür Eda Öz, Şirket Kurucusu İclal Öz, Kurumsal Değerleme Bölüm Müdürü Erinç Barış ve İletişim Sorumlusu Alper Yanıkömer temsil ediyor.

   

 • gayrimenkul mevzuatinda yapilan onemli duzenlemeler

   2012-2013-2014 ve 2015 yılları arasında gayrimenkul mevzuatında yapılan önemli düzenlemelerin tümünü artık tek bir kitapta bulmak mümkün. Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Eğitim Bölüm Müdürü Osman Yüksel’in, 2012-2015 yılları arasında gayrimenkul mevzuatında yapılan önemli düzenlemeleri bir araya getirdiği ve düzenlemelerden bir bölümüne ilişkin, değerlendirmelere veya düzenlemeden önceki kısmına yer verdiği kitabı, Gazi Kitabevi tarafından yayımlandı.

   

   

  Kurulduğu günden bu yana gayrimenkul sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yapan Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş., sektörle ilgili yayınların hazırlanmasına da destek oluyor. Bünyesinde kurduğu Eğitim Bölümü ile hem şirket personeline hem de diğer sektör mensuplarına yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri düzenleyen Lal Değerleme, sektörel yayınlar ile de çalışmalarını sürdürüyor.

  Uzun yıllardan bu yana görev yaptığı Lal Gayrimenkul Değerleme Müş. A.Ş.’de son olarak Eğitim Bölüm Müdürü olarak görev yapan İnşaat Mühendisi Osman Yüksel’in, 2012-2015 yılları arasında gayrimenkul mevzuatında yapılan önemli düzenlemeleri bir araya getirdiği kitabı, Gazi Kitabevi tarafından yayımlanmış olup, kitaba Gazi Kitabevi’nin anlaşmalı olduğu tüm kitapçılardan ya da ilgili internet siteleri aracılığı ile ulaşılabilmektedir.

  “2012-2013-2014 ve 2015’te Gayrimenkul Mevzuatında Yapılan Önemli Düzenlemeler” isimli kitapta, İmar Kanunu, İskan Kanunu, Kat Mülkiyeti Kanunu, Kamulaştırma Kanunu, Tapu Kanunu, Kadastro Kanunu, Yapı Denetimi Hakkında Kanun, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun, Emlak Vergisi Kanunu, Orman ve Mera Kanunları, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuatlarda yapılan önemli düzenlemeler ve düzenlemelerden bir bölümüne ilişkin değerlendirmelere veya düzenlemeden önceki kısmına yer veriliyor.

  Son birkaç yıllık periyotta gayrimenkul mevzuatında önemli düzenlemeler olduğunu ifade eden Osman Yüksel, kitabın gayrimenkul sektörü profesyonellerinin faydalanabileceği bir çalışma olduğunu belirtti. Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz de; titiz bir çalışma sonucu hazırlanarak sektöre kazandırılan ve 2012-2015 yılları arasında gayrimenkul sektöründe yapılan tüm önemli yasal düzenlemeleri içeren bu eserin, gayrimenkul sektörünü yakından takip eden herkes için son derece faydalı olacağını ifade etti.

   

   

  “2012-2013-2014 ve 2015’te Gayrimenkul Mevzuatında Yapılan Önemli Düzenlemeler’

  İÇİNDEKİLER

  1. 2012-2013-2014 ve 2015’te İmar Kanunu ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler
  2. 2012-2013-2014 ve 2015’te İskan Kanunu’nda Yapılan Önemli Düzenlemeler
  3. 2012-2013-2014 ve 2015’te Kat Mülkiyeti Kanunu’nda Yapılan Düzenleme
  4. 2012-2013-2014 ve 20115’te Kamulaştırma Kanunu’nda Yapılan Önemli Düzenlemeler
  5. 2012-2013-2014 ve 2015’te Tapu Kanunu ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler
  6. 2012-2013-2014 ve 2015’te Kadastro Kanunu ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler
  7. 2012-2013-2014 ve 2015’te Yapı Denetimi Hakkında Kanun ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler
  8. 2012-2013-2014 ve 2015’te Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler
  9. 2012-2013-2014 ve 2015’te Emlak Vergisi Kanunu’nda ve Konutlarda KDV Oranının Tespitine İlişkin Yapılan Düzenleme
  10. 2012-2013-2014 ve 2015’te Orman, Mera Kanunları ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler
  11. 2012-2013-2014 ve 2015’te Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler
  12. 2012-2013-2014 ve 2015’te Sermaye Piyasası Kanunu ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler
  13. 2012-2013-2014 ve 2015’te Gayrimenkul Mevzuatı ile İlgili Yapılan Diğer Önemli Düzenlemeler

   

 • Yıl boyunca gerçekleştirdiği 32 Eğitimle dikkat çeken Eğitim Birimi, 2013’e 29 Aralık
  tarihinde gerçekleştirilen
  SPL Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisanslama
  Sınavı öncesinde

  Devamını oku...
Bulunduğunuz Yer  : Ana Sayfa Basın Odası Makaleler Ankara Gayrimenkul Yatırımlarında İlkler Yaşanıyor - Tellal, Kasım 2013