LAL Değerleme'den Rusya'da İşbirliği Anlaşması
There are no translations available.İşbirliği Anlaşması


LAL DEĞERLEME’DEN RUSYA’DA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI 

 Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş., Moskova’da gerçekleştirilen PROESTATE Uluslararası Gayrimenkul Yatırım Fuarı’nda, Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında gayrimenkul, inşaat ve şehircilik konularında ilişkilerin geliştirilmesini sağlamak amacıyla PROESTATE ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. 

2015 yılından itibaren her yıl PROESTATE’e katılarak, önemli ilişkiler kuran Lal Değerleme A.Ş., bu ilişkileri, Türkiye’deki ilgili kuruluşlarla paylaşarak PROESTATE’e katılım konusunda Türk ve Rus yetkililer arasında görüşmeleri organize etti. Bu çalışmalar sonunda geçtiğimiz yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) PROESTATE’e katılarak bu anlamda ilk adımı atmışlardı. Lal Değerleme A.Ş.’nin geçen bir yıllık süreçteki çalışmaları doğrultusunda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un öncülük ettiği büyük bir delegasyon PROESTATE’e katıldı ve iki ülke arasında şehircilik ve kentleşme konularında üst düzey görüşmeler yapıldı..

Fuar kapsamında, Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında gayrimenkul, inşaat ve şehircilik konularında ilişkilerin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Lal Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ile Rus PROESTATE arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı. Fuar alanında gerçekleştirilen törende Lal Değerleme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz ile PROESTATE Genel Müdürü Pavel Goncharov tarafından işbirliği anlaşmasına imzalar atıldı. Tören sırasında konuşan Ebru Öz; özellikle Türk müteahhitlerin Rusya’daki faaliyetleri ve iki ülkenin kentsel dönüşüm ve gelişim alanlarındaki çalışmaları göz önünde bulundurulduğunda ortak çalışmalar yapılmasının her iki ülke için de karlı olacağı ifade ederek; “Bu nedenle bugün burada, Rusya ve Türk Özel sektörleri adına önemli bir başlangıç olacak bu anlaşmayı imzalamaktan çok memnunum, bu tür gelişmelerin artarak devam etmesini diliyorum.” dedi.

 

 

Son Haber

You Are Here  : Ana Sayfa Press Room News LAL Değerleme'den Rusya'da İşbirliği Anlaşması