Rusya Pazarı Konusunda Özel Bilgilendirme


rusya pazari konusunda ozel bilgilendirme


RUSYA PAZARI KONUSUNDA ÖZEL BİLGİLENDİRME

Gerek katıldığı uluslar arası fuarlar gerekse uluslar arası firmalar ile imzaladığı işbirliği sözleşmeleri ile yurt dışına yönelik çalışmalarını sürdüren Lal Değerleme, sektörden gelen talepler doğrultusunda bilgilendirme faaliyetlerine de devam ediyor. Son dönemde özellikle Rusya Federasyonuna yönelik önemli adımlar atan Lal Değerleme, Eylül ayında Moskova’da Rus PROESTATE şirketi ile Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında gayrimenkul, inşaat ve şehircilik konularında ilişkilerin geliştirilmesini sağlamaya yönelik bir işbirliği anlaşması imzalamıştı. Bölgeye yönelik ikinci işbirliği anlaşmasını gayrimenkul sektörüne yönelik danışmanlık hizmetleri sunan Lawitt Hamilton şirketi ile yapan Lal Değerleme, Rusya Federasyonunda faaliyetleri olan Türk Şirketleri için önemli bir referans noktası haline geldi.

Rusya Federasyonu konusunda sahip olduğu potansiyeli Türk şirketleri ile paylaşma hedefi doğrultusunda, Lal Değerleme tarafından Lawitt Hamilton Danışmanlık şirketi işbirliği ile özel içerikli bir bilgilendirme gerçekleştirdi. Bu kapsamda Lawitt Hamilton Şirketinin Yönetici Ortağı Angelina Fitoz; Rusya pazarına ilgi duyan Türk şirketlerinin temsilcilerine yönelik bir bilgilendirme yaptı. Rusya Federasyonunda proje geliştirmek isteyen şirketlerin dikkat etmesi gerekenler, yasal gereklilikler, ihale takibi ve katılım koşulları, yurt dışından işçi getirecek firmalar için tavsiyeler gibi başlıkların ele alındığı etkinlik, Lal Değerleme A.Ş. tarafından davet edilen şirketlerin üst düzey temsilcilerinin katılımı ile Ankara Swiss Otel’de ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Bilgilendirmenin Rusya pazarı konusundaki bilgi eksikliğinin giderilmesi açısından çok önemli olduğunu belirten Lal Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öz, Türk şirketlerinin sahip oldukları deneyim ile Rusya’da önemli işler başaracaklarına inandığını söyledi. Ankara’ya gelip Türk iş piyasasına Rusya hakkında bilgilendirme yapma imkanı verdikleri için Lal Değerleme A.Ş.’ye teşekkür ettiğini belirten Angelina Fitoz, Türkiye ve Rusya çalışma koşullarında yapısal farklılıklar bulunduğunu ancak doğru danışmanlık ile Türk firmaların Rusya’da başta inşaat olmak üzere birçok farklı alanda kazançlı çalışmalar yapabileceğini söyledi.

Uluslararası bir danışmanlık şirketi olan Lawitt Hamilton; Rusya, Birleşik Krallık ve Kıbrıs'taki vergi daireleri ve tüm dünyada kurumsal ve özel müşteriler için yasal hizmetler sunmaktadır. Bu kapsamda; bankacılık, finans, gayrimenkul, inşaat, uluslar arası vergilendirme, fikri mülkiyet, ticari hukuk, şirketler hukuku, deniz ve ulaştırma hukuku, hayır işleri ve bağış fonları, uyuşmazlık çözümü, Rus ve uluslararası şirketlere kurumsal destek, özel müşterilere hizmetler ve Forex gibi çeşitli konularda Rus ve yabancı müşterilere hizmetler vermektedir.
 

Son Haber

Bulunduğunuz Yer  : Ana Sayfa Basın Odası Haberler Rusya Pazarı Konusunda Özel Bilgilendirme