EMEKLİ KIDEMLİ ALBAY, MEHMET SAİT ÖZ

Ankara’da 1947 yılında doğan Mehmet Sait ÖZ, ilk ve orta öğrenimini yine Ankara’da tamamladıktan sonra Deneme Lisesi’nden mezun oldu. 1970 yılında Kara Harp Okulu (1970-17) İstihkam Sınıfı’ndan mezun oldu. Daha sonra sınıf değiştirerek Ordu Donatım Sınıfı’na geçti. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Şanlıurfa, Denizli, KKTC-Girne, İskenderun, Erzurum-Aşkale, Tekirdağ-Çorlu, Malatya ve Ankara’da çeşitli görevler üstlendi. Son olarak görev yapmakta olduğu Milli Savunma Bakanlığı Bakanlık Müfettişliği’nden 30 Ağustos 2001 tarihinde Kıdemli Albay rütbesi ile emekli oldu.

Emekli olduktan sonra sırası ile Lâl İnşaat Emlak Taahhüt ve Mühendislik Ltd. Şti. ve Lâl Gayrimenkul Değerleme Ltd. Şti.’nde Şirket Ortağı olarak çalıştı. Lâl Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş.’nin de kurucu üyelerinden olan Mehmet Sait Öz, uzun yıllar Kalite Yönetiminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Doğayı çok seven ve en büyük hobisi kara ve deniz avcılığı olan Mehmet Sait ÖZ 'ün, bir diğer tutkusu da şiir okumaktı. Emekli Öğretmen İclal Öz ile 40 yıl süren mutlu evliliğinden Ebru, Eda ve Habib Özer isimlerinde üç çocuğu bulunan Emekli Kıdemli Albay Mehmet Sait Öz, 5 Ağustos 2012 tarihinde vefat etti.

Allah Rahmet Eylesin, Nur İçinde Olsun…

DAİMA KALBİMİZDESİN…
İBRAHİM ASIM ÖZYÜREK

05.02.1950 Yılında Ankara’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini tamamladıktan sonra, 1971 yılında Ankara Gazi Teknik ve Endüstri Meslek Lise Motor Bölümünü bitirdi. En büyük hobisi ve merakı olan arabalarla uğraşmayı, kendisine görev bilerek çalışma hayatına başladı.

1972 yılında Ankara Renault Mais servisinde Diyolostik Bölüm Müdürü olarak görev aldı. Daha sonra sırası ile 1981 yılında Ankara Özcan İnşaat ve 1990 Kavala Şirketler Grubunda makine bölümünde görev yaptı. 1995 yılında T Şirketler Grubu bünyesinde Antika araçların bakım ve sorumluğunu üstlendi. Aynı yıl emekli oldu.

2004 yılında Lâl Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş.’de makam şoförü olarak işe başladı ve sempatik, içten yaklaşımı ile tüm personelin biricik ‘Asım Abisi’ oldu. Yüreği daima Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi için çarptı. Bu sevgiyi sohbetleri ile etrafına aşılamayı her zaman görev bildi. Yardım severliği ve neşesi ile çevresindekilerin sevgisini kazandı. Kendisi için değil, ailesi ve etrafı için yaşamak onun en büyük prensibiydi.

Çok sevdiği işi, arkadaşları, çocukları ve biricik eşinden 24.02.2012 tarihinde kalp krizi sonucu, zamansız ayrıldı. Yokluğu aklımıza gediğinde hepimiz en yakın dostumuzu, arkadaşımızı ve sırdaşımızı kaybettiğimizi düşünüyoruz.

Mekanın Cennet, Kabrin Nur Dolsun.

SENİ ÇOK ÖZLEYECEĞİZ...
YUSUF ZİYA ERÇOKLU

1927 yılında Divriği’nin Ahmet Paşa Mahallesinde doğan Yusuf Ziya Erçoklu, İlk ve Orta Okulu Divriği’de, Liseyi Sivas ’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup Hakimlik stajını da yaptıktan sonra, muhtelif yerlerde Hakimlik ve Savcılık görevinde bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili iken Adalet Bakanlığı’na Baş Danışmanı olan Erçoklu, bundan 6 ay sonra da Genel Müdürlük görevine getirildi ve 1981 yılı Aralık ayında kendi isteği ile emekli olana kadar görevine devam etti.

13 Ocak 1982 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na Adalet Bakanlığı Temsilcisi olarak seçilerek Kurul üyeliği görevine başlayan Erçoklu, 6 yıl 5 ay Kurul üyeliği yaptıktan sonra, 1988 yılında bu görevden ayrıldı. Aynı yıl Kural Bağımsızlık Denetim Danışmanlık Şirketi’ni kurarak bu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaya başlayan Erçoklu, bu dönemde Ankara Bağımsız Denetim Derneği’nin de Başkanlığı’nı yaptı.

1990 yılında Kural Bağımsız Denetim A.Ş.’den ayrılarak As Menkul Değerler Şirketi’ni kurarak, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yaptı. 1992 yılında buradan ayrıldıktan sonra bazı Şirketlerde Danışmanlık yapan Erçoklu, 2007 yılında LÂL Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş.’de gayrimenkul değerleme uzmanı ve hukuk müşaviri olarak çalıştı.

Evli, iki çocuğu ve dört torunu bulunan Yusuf Ziya Erçoklu, 2009 yılında aramızdan ayrıldı.

Bize kattığın değerlerle ve güzel anılarla yaşıyorsun...

SENİ UNUTMAYACAĞIZ, HOCAM...